„Îmi doresc ca toți copiii României să aibă curajul și puterea să își asume propria viață, având resursele interne să se reinventeze, să persevereze și să fie împliniți.”

Ruxandra Mercea

Director Executiv Transylvania College

Cofondator Școala Încrederii

„Când vom educa încă din școală copii cu încredere, vom avea mai târziu oameni care vor conduce afaceri cu încredere. Fără încredere, nu știm cine suntem. Doar cu încredere ne putem atinge potențialul. Susțin școala ca maximizator de valoare. Susțin Școala Încrederii pentru o generație de viitori lideri cu și de încredere.”

Andreea Cionca Anghelof

Managing Director & Cofounder Impetum Group

Membru Board Școala Încrederii

„Visul meu este ca tot mai mulți adulți din România să învețe încă de la școală cum să comunice cu încredere. Ca antrenor al metodei «Comunicare Vie», mi-am propus să lucrez cu copiii din Școlile Încrederii pentru a-i învăța cum cuvintele trebuie să împărtășească cu adevărat ceva, în loc să mimeze forme goale, pretențioase. Doar așa cuvintele ne vor da încredere și ne vor vindeca. Doar așa comunicarea va fi despre comuniune și comunitate. Totul începe de la încredere.”

Cristina Andone

Scriitor și trainer de creativitate

Membru Board Școala Încrederii

Fondatorii Școlii Încrederii