Politica de utilizare cookies

Prezenta Politică privind fișierele Cookies se aplică tuturor utilizatorilor paginii de internet www.povestea.org. Informațiile prezentate în continuare au ca scop informarea utilizatorilor cu privire la plasarea, utilizarea și administrarea cookie-urilor în contextul navigării pe această pagină de internet.

Folosim termenul „cookie”-uri pentru a ne referi la modulele cookie și la tehnologiile similare prin intermediul cărora pot fi colectate informații în mod automat.

Colectăm informații despre utilizarea și activitatea dvs. pe site folosind anumite tehnologii, cum ar fi cookie-uri și alte instrumente web. Noi și furnizorii noștri de servicii și / sau partenerii noștri, putem, de asemenea, să punem anume cookie-uri pentru măsurarea vânzărilor și a campaniilor de marketing.

Utilizarea acestor tehnologii de către astfel de terțe părți este supusă propriilor lor politici de confidențialitate și nu este reglementată de această politică, cu excepția cazului în care prevede legea.

Legea prevede că putem stoca cookie-uri pe dispozitivul dvs., dacă acestea sunt strict necesare funcționării acestui site. Pentru toate celelalte tipuri de cookie-uri avem nevoie de permisiunea dumneavoastră, consimțământul dvs. se aplică site-urilor.

Cookie-urile sunt utilizate pentru a furniza utilizatorilor site-ului o experiență mai bună de navigare și servicii adaptate nevoilor și interesului fiecărui utilizator în parte și anume pentru:

  • îmbunătățirea utilizării paginii de internet, inclusiv prin identificarea oricăror erori care apar în timpul vizitarii/utilizarii acesteia de către utilizatori;
  • furnizarea de statistici anonime cu privire la modul în care este utilizată această pagină de internet către Asociația Wellbeing Institute, în calitate de deținător al site-ului;
  • anticiparea unor eventuale servicii/bunuri care vor fi în viitor prestate / puse la dispoziția utilizatorilor prin intermediul acestui site, în funcție de serviciile / produsele accesate.

Cookie-urile transmit către Asociația Wellbeing Institute un feedback valoros asupra modului în care această pagină de internet este utilizată, astfel încât să existe posibilitatea adoptării unor măsuri pentru ca aceasta să fie mai eficientă și mai accesibilă pentru utilizatori. Astfel, utilizarea cookie-urilor permite memorarea anumitor setări/preferințe stabilite de către utilizatori pe parcursul sesiunilor de navigare (de exemplu, limba în care este vizualizata pagina de internet).

Dezactivarea și refuzul de a primi cookie-uri pot face această pagină de internet dificil de vizitat, atrăgând după sine limitări ale posibilităților de utilizare ale acesteia.

Utilizatorii își pot configura browserul să respingă fișierele cookie sau să fie acceptate cookie-uri de la o pagină de internet anume.

Toate browserele moderne oferă posibilitatea de a schimba setările cookie-urilor. Aceste setări pot fi accesate, ca regulă, în secțiunea „opțiuni” sau în meniul de „preferințe” al browserului utilizatorilor.

Totuși, refuzarea sau dezactivarea cookie-urilor nu înseamnă că nu veți mai primi publicitate online – ci doar că aceasta nu va fi adaptată preferințelor și interesele dumneavoastră, evidențiate prin comportamentul de navigare.